.::SLUBNY PORTAL.::
Baza Firm
     LOKALE
    MUZYKA
    FOTO-VIDEO
    KONSUMPCJA
    AGENCJE ŚLUBNE
    INNE
    MODA
    URODA
    OBRĄCZKI
    ZAPROSZENIA
    KWIATY
    DEKORACJE
    POJAZDY ŚLUBNE
    PREZENTY
    LEKCJE TAŃCA
    WIECZÓR PAŃ/KAW
    PODRÓŻ POŚLUBNA
    WYPOŻYCZALNIE
    KREDYTY
    SPRZĄTAMY
    DZIECI
    PORADY :)
PORADY i CIEKAWOSTKI

PORADY ŚLUBNE

 - Ślub cywilny
 - Ślub konkordatowy
 - Tekst przysięgi
 - Koszty ślubu konkordat.
 - USC w Warszawie
 - Rocznice ślubu
 - Przesądy
 - Kalendarz młodej pary
 - Podatek od prezentów


MODA ŚLUBNA

 - Parę słów o modzie ślubnej
 - Obrączki z prawdziwego    złota
 - Dzień z życia panny młodej


VIDEO - FOTO

 - Sztuka wyboru kamerzysty1
 - Sztuka wyboru kamerzysty2
 - Kiedy zdjęcia plenerowe
 - Zrób swój plener
 - Wybór fotografa
 - Nowe technologie w fot.    ślub.


TANIEC

 - Quickstep
 - Rumba
 - Samba - gorące rytmy
 - Walc wiedeński
 - Walc angielski
 - Czy pani tańczy cha-cha ?
 - Ogniste tango


MIŁOŚĆ

 - Jak mąż z żoną
 - Miłość po amerykańsku
 - Inteligentni w miłości
 - Partner na uwięzi


SINGLEM BYĆ

 - Szukając drugiej połowy
 - Singiel mało wiarygodny...


OKIEM BAZYLISZKA

 - Wyżerka czy zabawa...
Kto? Gdzie?
Odwiedzający oglądają:
3.238.7.xxx @ ognistetango.php
Ogniste Tango

Tango to taniec, którego należy poszukiwać wśród tańców niewolników afrykańskich, których rytmy poprzez Kubę i Meksyk dotarły na tereny Argentyny, dokładnie w okolicę Rio de la Plata, około 400 lat temu.
Pierwsze Tango powstało z muzyki gitar, a kroki dostosowane były do wysokich butów z ostrogami, noszonych przez pastuchów. Nazwa tańca ma również swoje źródło w kulturze afrykańskiej, a ściśle w tańcu zwanym "Tangano", od którego wzięło swoją nazwę. Kształtowane było wiekami przez liczne klasy i warstwy społeczne, różne nacje i kraje, a nawet kultury. Przeplata w sobie elementy tańców niewolników pracujących na plantacjach i tańców różnych narodów i tych prymitywnych, jak też tych cywilizowanych.
Początkowo Tango miało złą sławę i uznawane było za zbyt nieprzyzwoite, by być dopuszczone na sale taneczne. Do Europy taniec ten trafił około 1910 roku również wywołując sprzeciwy. Wówczas to ze spelunek i szynków Tango trafiło na ulice miast, do tawern, sal tanecznych, restauracji a nawet salonów.
Papież Pius X potępił go, jako szkodliwy dla obyczajowości. Zmienił jednak zdanie, gdy osobiście zobaczył Tango w wykonaniu słynnego wówczas tancerza Casimira Ain i jego partnerki. Z czasem powstało tak wiele odmian Tanga, że w 1922 roku zwołano w Londynie konferencję, na której 300 zawodowych nauczycieli tego tańca opracowało jego klasyczny wzór.
W Tangu para tańczy w ściślejszym objęciu niż w innych tańcach. Ważne jest, aby mężczyzna prowadził prawym ramieniem, a także, by każdy krok kończony był z połączonymi stopami.
Rytm Tanga jest bardzo charakterystyczny, utrzymywany w takcie 2/4 lub 4/4. Każdy takt Tanga składa się z czterech równych uderzeń. Kroki wyliczamy: wolny, wolny, szybki, szybki, wolny, szybki, szybki, wolny.
Tajemnica uchwycenia dramaturgii Tanga leży w przyjęciu właściwej postawy i trzymania oraz uzyskaniu wrażenia charakterystycznego kociego ruchu stosowanego w czasie spaceru. Przedstawienie tego tańca jest esencją dobrych i złych stron ludzkiej natury - niewierności, rozczarowania, skrajnego smutku, pełni szczęścia i oczywiście prawdziwej i wiecznej miłości.
Tango to nie tylko taniec. Argentyńczycy twierdzą, że to styl życia, stan umysłu, filozofia. Tango to człowiek, taniec narodzony z ludzkiej natury, mówiący językiem uczuć i emocji, które dla nas każdego są zrozumiałe i bliskie.
...OTO JEST TANGO - PIEŚŃ DOBYWAJĄCA SIĘ Z PIERSI BUENOS AIRES, NARODZONA W BIEDZIE NA PRZEDMIEŚCIACH PO TO, BY ZDOBYĆ CAŁY ŚWIAT..."

Źródło e-wesele.pl

 

Reklama

LILEA

Lady Katherine

STUDIO FILMOWE MOVIE

STRZELEC

BAJKOWY ŚLUB

MAMMA STYLE

Katalog Hybryda

Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Copyright © SLUBNY PORTAL 2006


Strona Główna  |  Forum branżowe  |  Porady i ciekawostki  |  Newsletter  |  Kontakt  |  Konsultant  |  Galeria mody ślubnej  |  Wasza galeria  |  Oferty specjalne  |  Forum  |  Karta rabatowa  |  Góra  |   | 


stat4u